V médiích se nedozvíte: Babišem se zabývá kriminální centrála. Kvůli prodeji Profrostu

11. 07. 2018 21:40:59
Premiéra Andreje Babiše (ANO) prověřuje už přes osm měsíců Národní centrála proti organizovanému zločinu (detektivové z bývalé protikorupční policie). Na případu je zvláštní, že je zcela ignorován velkou většinou médií.

Informovaly o něm pouze servery FORUM 24 a Info.cz, týdeník Reflex a internetová encyklopedie Wikipedie (pod heslem „Andrej Babiš“). Ochotu informovat o případu vyjádřili ještě také lidé ze zpravodajství České televize, kde ovšem až na výjimky nechtějí přejímat „domácí“ informace, které už byly ve stejné, či podobné souvislosti zveřejněny v jiném českém médiu (byť sebemenším).

O skandálu větším, než je Čapí hnízdo, pochopitelně mlčí i „Babišova“ média (z jeho svěřenského fondu). Nezbývá tedy, než případ v Babišově médiu (alespoň na blozích iDNES.cz) rozkřiknout po republice, které teď Babiš vládne.

Státní návladní a kriminální centrála zkoumají Babišův podivný prodej akcií (podílu na majetkových právech) jeho společnosti Profrost. Existuje totiž důvodné podezření, že Babiš pro svůj osobní prospěch poškodil předraženým prodejem své firmy jinou svou firmu, Agrofert holding a tím nepřímo i její věřitele (zaměstnance, dodavatele, banky, stát apod.). Navíc, což je ještě důležitější, si tím přišel ke stovkám milionů korun, za které kvůli podivnému postupu (zřejmě násobnému podvodu) nemusel zaplatit žádnou daň z příjmů.

Po provaleném skandálu s korunovými dluhopisy, kdy na základě daňového podvodu (nebo přinejmenším triku) neplatí už několik let daň z příjmů v řádu desítek milionů korun, to už snad nikoho nemůže překvapit. Kdyby zaměstnanec v koloniále rozdělil svůj pracovní úvazek na stovky minutových úvazků, aby si tím dejme tomu snížil daně, to by bylo řečí. Ale když miliardář Babiš uměle rozstříhá jeden či dva dluhopisy na miliardy kousků, šéf daňové správy Martin Janeček v tom nevidí problém. Možná proto, že ho do funkce dostal právě Babiš. Třeba takhle Babiš bude stříhat i veřejné zakázky, aby nemusel vypisovat výběrová řízení.

Případ Profrost předala národní (republikové) kriminální centrále pražská krajská „kriminálka“. Jedná se totiž o závažný případ. Pro srovnání, pravděpodobný (zjevný) podvod s Čapím hnízdem vyšetřuje „pouze“ právě krajská policie (na druhou stranu skandál s Čapím hnízdem má i evropský rozměr, byť Babiš na podzim 2016 opakovaně v médiích lhal, že evropský úřad pro boj proti podvodníkům OLAF tento jeho projekt neprověřuje; tehdy jsem ho pro Svobodné fórum odhalil, ale Babiš se za svou lež dosud neomluvil).

Na případ Profrost Babiš „nešťastnou“ náhodou upozornil sám. Snažil se totiž v březnu 2017 prokázat, kde vzal peníze na zmíněné „rozstříhané“ korunové dluhopisy. Prý je měl mimo jiné právě z prodeje Profrostu.

Jak se podvod odehrál? Babiš podle informací z účetnictví a obecně z obchodního rejstříku prodávané akcie několikanásobně předražil a navíc je „rozředil“ (takže předal mnohem menší podíl, než závazně slíbil). Existuje také možnost, že se Babiš ničeho nedopustil. Stal se možná obětí rozsáhlého komplotu svých účetních a protokoly v obchodním rejstříku prohodil dejme tomu Karl Habsburg, aby se Babiš vlivem skandálu nedostal k moci a na trůn opět usedli potomci Marie Terezie. Ale policistům z národní centrály se asi přece jen zdá pravděpodobnější možnost, že se podvodu dopustil sám Babiš. Jinak by se snad Babišovým podezřelým prodejem tak dlouho nezabývali.

Ostatně, za ztrátu všech dokumentů z inkriminované doby v případu Čapí hnízdo asi taky nemůže jen vítr, povodeň a hackeři a za rozsáhlý výpadek paměti Jaroslava Faltýnka (ANO), kdy ručení za stamilionový úvěr schválil Babišovým nejbližším, také možná nemůže Faltýnkovo stáří (nyní 56 let), jak tvrdil před dvěma lety na ČT24, protože jinak by asi už nebyl schopný vykonávat funkci šéfa poslaneckého klubu ANO a byl by jmenován třeba ministrem spravedlnosti (řečeno v malé nadsázce).

Na obrovské nesrovnalosti v Babišově prodeji Profrostu krátce po mně upozornil v březnu 2017 také známý právník Aleš Rozehnal na serveru HlídacíPes.org. Naše zjištění se částečně překrývala (podporovala) a také vzájemně doplňovala. Tehdy moje informace na serveru Forum 24 (kdy se však ještě případu nevěnovala kriminální centrála) převzaly alespoň Hospodářské noviny a Babiš se nesrovnalosti snažil obhájit v rozhovoru pro iDNES.cz. V návaznosti na tyto nové Babišovy problémy se celkovému podnikání Profrostu později podrobně věnoval i Reportér magazín.

Od té doby však je ticho po pěšině. Jak je možné, že velká většina médií veřejnosti zatajuje, že jsou Babišovy machinace prověřovány elitními detektivy z nejvyšší české kriminální centrály, která se v hospodářské oblasti věnuje jen těm opravdu nejzávažnějším zločinům?

Babišovo stanovisko nemůžu zveřejnit, protože se mnou on sám i centrála ANO programově odmítají komunikovat. Asi pro to mají důvody. Všimněte si, že Babiš dokonce přestal případ Profrost zmiňovat a tvrdí, že jediným případem, kdy je v konfliktu zájmů (např. při výměně šéfa policejní inspekce GIBS či snaze o výměnu šéfa celé policie), protože se o něj zajímá policie a prokurátor, je Farma Čapí hnízdo.

Autor: Jakub Černý | středa 11.7.2018 21:40 | karma článku: 44.40 | přečteno: 8350x

Další články blogera

Jakub Černý

Babišova kauza Profrost: důkazy o zjevně se blížícím Babišově trestním stíhání jsou tady!

Zveřejňuji klíčová sdělení mluvčího Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) k Babišovu možnému podvodu v kauze Profrost, která zveřejnit lze.

4.10.2018 v 4:00 | Karma článku: 38.96 | Přečteno: 4058 | Diskuse

Jakub Černý

Sdílejte! Kauza Profrost: Schyluje se zjevně k Babišovu trestnímu stíhání, média mlčí

V případu trestního řízení vedeného už přes rok proti našemu současnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) nyní došlo ke zlomovému posunu.

28.9.2018 v 12:10 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 1713 | Diskuse

Jakub Černý

Skandál s Profrostem: Jak jsem odhalil Babišův podivný prodej akcií

Národní centrála proti organizovanému zločinu prověřuje už přes osm měsíců aktuálního českého premiéra Andreje Babiše. Jaké informace vedly k odhalení jeho pravděpodobného (zjevného) podvodu?

13.7.2018 v 4:20 | Karma článku: 31.31 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Josef Sedláček

Mám se stydět já, nebo obsluhující číšník?

Sobotu jsem strávil v Praze. Programem byla prohlídka Národního muzea, oběd v restauraci a návštěva divadelního představení.

16.12.2018 v 8:30 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 2032 | Diskuse

Josef D. Kortan

Jde jen o počty

Jaký je rozdíl mezi čísly 118,2 a 2,2? Odměna milion dolarů za vyřešení. Máme málo doktorů, protože který může, pracuje někde na západě, a máme mnoho pedagogů. Trpaslíci z Cimrmanovy hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký na úřadech.

14.12.2018 v 17:58 | Karma článku: 14.33 | Přečteno: 376 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Občas stát taky nezaklekne

Poslední týden muselo premiéru Andreji Babišovi zvonit v uších permanentně. Nejprve se Evropský soud pro lidská práva odmítnul vůbec zabývat (pro „nepřijatelnost“) Babišovým tvrzením, že není estébák.

14.12.2018 v 8:00 | Karma článku: 47.30 | Přečteno: 10134 | Diskuse

Jaroslav Haluza

Proč nevyžaduji účtenku s EET?

Reakce na diskuzi k článku "Proč vyžaduji účtenk s EET" od pana Josefa Sedláčka. A proč nám vládnou takoví lidé, které vlastně vůbec nechceme.

13.12.2018 v 23:23 | Karma článku: 21.55 | Přečteno: 907 | Diskuse

Josef Šoltes

Facka pro učitele, zdravotnický personál a další státní zaměstnance

Ministerstvo práce a sociálních věcí v čele s ministryní Maláčovou se zasazuje o to, aby měly všechny děti obědy zadarmo. Což o to, je to jistě chvályhodný počin, nikdo nebude hladovět.

12.12.2018 v 20:00 | Karma článku: 26.97 | Přečteno: 1085 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1022

Jsem jeden kluk - Slovan. Moje aktuality na publicistickém portále Skutečnosti: http://skutecnosti.cz/author/jakub-cerny/

Najdete na iDNES.cz